Buty chiruca i przygotowania do szlaków na górach Ural

Dla mnie sport zawsze był na pierwszym miejscu. Bardzo zależało mi na tym aby poświęcać na niego jak najwięcej czasu i dbać o kondycję. Pewnego dnia zacząłem angażować się w zdobywanie szczytów. Po pięciu latach na poważnie traktowałem nasze stowarzyszenie we Wrocławiu. Pewnego dnia na spotkaniu dowiedziałem się, że uzyskaliśmy pozwolenie na wyprawę w góry Ural.

Buty chiruca to bardzo dobre buty

buty chirucaByłem podekscytowany, ponieważ staraliśmy się o nią od dwóch lat i w końcu czekała nas wyprawa życia. Na dodatek te góry stanowią fragment umownej granicy między Europą i Azją. Warto był w takim miejscu i jest to nie zwykłe przeżycie dla ludzi kochających wspinaczkę. Oczywiście swoje przygotowania zacząłem już wiele lat wcześniej. Miałem nowoczesne buty chiruca, które były wyjątkowo trwałe i dawały bezpieczeństwo. Na szlakach jest to bardzo ważne, ponieważ łatwo o jakiś uraz i uszkodzenie kostki. Oprócz tego zawsze towarzyszył mi zegarek tom tom z funkcją lokalizacji. Na dodatek był wodoodporny i zawsze mogłem na nim polegać. Oczywiście w moim plecaku znajdował się jeszcze kompas, lornetka i dobrej jakości namiot turystyczny. Noce bywały wyjątkowo chłodne, a mój sprzęt zapewniał mi wyjątkową wytrzymałość oraz jakość. Bardzo ceniłem sobie moja małą kamerkę tom tom bandit. Mogłem ją ulokować na kasku i dzięki temu rejestrować wszystko gdy miałem zajęte ręce. To było nie zwykle przydatne i mi na tym zależało. Wiedziałem, że jestem bardzo dobrze przygotowany i miałem nadzieję, że góry Ural nie raz mnie zaskoczą.

Również moje szlaki obejmowały morze Karskie. Było to dla mnie nie zwykle ważne, ponieważ nigdy wcześniej tam nie byłem, a dużo o tym słyszałem.