Markowe traktorki do trawy

Każdy trawnik jest inny, jednak wszystkie należy tak samo pielęgnować. Jeżeli nie będziemy tego robili, to w szybkim czasie zamieni się w łąkę porośniętą przeróżnymi chwastami. Przede wszystkim odnosi się to do podlewania i koszenia.

Które traktory do trawy są najlepsze?

traktorki do trawy stigaZakup kosiarki wydaje się być oczywistością jeżeli posiadamy choć najmniejszy ogród. Kiedyś ludzie nie mieli wyboru i musieli ręcznie kosić trawnik kosą czy prymitywną kosiarką ręczną. Obecnie w sklepach ogrodniczych znajdziemy przynajmniej kilka rodzajów kosiarek i traktorków. Są to profesjonalne sprzęty, które pozwalają na wykoszenie trawników o określonej wielkości. Kosiarki elektryczne i kosy spalinowe najlepiej się sprawdzają na małych powierzchniach o maksymalnie dwudziestu arach. Natomiast traktorki do trawy Stiga są przeznaczone do dużych powierzchni ponad dwudziestoarowych. Ich gabaryty znacznie przewyższają kosiarki, ale za to są znacznie wydajniejsze w pracy. Przede wszystkim kosiarkę przed sobą pchamy, a na traktorku jedziemy i tylko nim kierujemy jak samochodem. Posiadają one nowej generacji silniki spalinowe, które dają bardzo dużo mocy, przy jednoczesnym oszczędnym poborze paliwa. Dzięki temu koszenie trawnika jest nie tylko proste i przyjemne, ale także ekonomiczne. Dzięki ostrym jak brzytwa, podwójnych nożach tnących, koszenie odbywa się płynnie i dokładnie. Z pewnością pracy po traktorku marki Stiga nie trzeba będzie powtarzać, jak to często ma miejsce w przypadku klasycznych kosiarek.

Porównując wszystkie parametry traktorków do koszenia trawy, to z pewnością marka Siga wypadnie na szczycie listy. Jej traktorki są wytrzymałe, funkcjonalne i przede wszystkim niezawodne, dzięki czemu bez pomocy serwisu można na nim pracować przez wiele lat.