Niepowtarzalna ściana z płytek z cegły

Od zawsze marzyłem o konkretnym stylu wykończenia mieszkania, chociaż trzeba przyznać, że dla moich rodziców było i nadal jest to coś zupełnie niezrozumiałego, czego w za żadne skarby nie chcieliby mieć w swoim domu. Trudno jednak im się dziwić, z ich perspektywy wszystko to, co teraz jest dostępne na rynku kojarzy się z rozwojem i postępem, mi natomiast z powszechnością.

Powrót mody na starą cegłę

płytki ze starej cegłyW odróżnieniu od większości moich znajomych oraz od moich rodziców, mi zawsze podobały się surowe wnętrza, nawet lekko postarzane. Dlatego kiedy wykańczałem swoje pierwsze mieszkanie nie odpuściłem i na jednej ze ścian wykorzystałem płytki ze starej cegły, które moim zdaniem nadawały mieszkaniu odpowiedni klimat. Moi rodzice byli początkowo sceptyczni, ponieważ stare surowe cegły kojarzyły im się z biedą, a nie nowoczesnym designem. Kiedy jednak zobaczyli efekt końcowy przyznali, że w takiej aranżacji faktycznie takie płytki robią wrażenie. Mi bardzo podobało się to, że ponieważ były to cegły z odzysku, to każda z nich była tak naprawdę inna, dlatego ściana sprawiała wrażenie bardzo realistyczne, na czym naprawdę bardzo mi zależało. Całe mieszkanie starałem się utrzymać w surowym, skandynawskim stylu jednak to właśnie ściana z wykorzystaniem płytek ze starej cegły ostatecznie dopełniła dzieła sprawiając, że moje pierwsze mieszkanie było dokładnie takie, jak sobie wymarzyłem.

Coraz więcej osób decyduje się na urządzanie swoich domów i mieszkań wykorzystując stare cegły czy decydując się na podłogę z postarzanych desek. Być może podświadomie tęsknimy za dawnymi czasami, kiedy ludzie byli bliżej natury i domy były budowane z cegieł i drewna. Niezależnie od tego, jaki jest powód decydowania się na taki styl i materiały faktem jest, że staje się on coraz popularniejszy.