Sufit na wiele sposobów

Jak ciekawie zaaranżować sufit w mieszkaniu, aby stał się ciekawą jego ozdobą, a nawet główną dekoracją przestrzeni? Jak w prosty i nieinwazyjny sposób naprawić błędy konstrukcyjne, ukryć wady i ubytki, ujednolicić przestrzeń, a może ukryć prowadzone na suficie instalacje? Budowa podwieszanego sufitu rozwiązuje wiele problemów i stwarza wiele możliwości.

Zalety i aranżacje sufitu naciąganego

sufit naciąganyPodwieszenie sufitu na specjalnie przygotowanej do tego konstrukcji z użyciem płyt kartonowo-gipsowych to dość popularne rozwiązanie, stosowane w wielu domach czy instytucjach użytku publicznego. To najprostszy sposób na ukrycie wszystkich instalacji, kabli, ubytków czy defektów samego sufitu. Obecnie jednak mamy do czynienia z nowym rodzaje sufitu podwieszanego, a jest to sufit naciągany. Rozwiązanie to posiada wszystkie zalety tradycyjnej konstrukcji podwieszanej, oraz wiele innych. Poza maskowaniem tego, co chcemy ukryć, może także wyeksponować to, co chcemy pokazać. Sufit naciągany bowiem to ozdoba sama w sobie. Wszystko to dzięki nieograniczonym możliwościom kolorystycznym. Bogactwo kolorów, wzorów, grafik i efektów to ogromne pole do popisu dla projektanta. Te nowoczesne konstrukcje są ponadto bardzo proste w montażu, a same prace są pracami czystymi, bez wiercenia, piłowania, docinania i szlifowania. Sufit ten składa się ze specjalnej folii, którą przed wsuwaniem do profili zamontowanych na ścianie nagrzewa się gorącym powietrzem. Dzięki temu folia zwiększa swoją powierzchnię i łatwo jest ją naciągnąć. Po schłodzeniu napina się i tworzy gładką membranę.

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość nadrukowania na folię każdej wybranej grafiki, nawet grafik 3D. W podobny sposób można otrzymać na suficie powierzchnię lustrzaną, która pozwoli na optyczne powiększenie wnętrza, lub też sufit podświetlany z ukrytymi pod folią paskami oświetlenia ledowego.