Wejściowe drzwi z fotokomórką

Jednym z niedawnych pomysłów na podwyższenie standardu siedziby firmy, a tym samym zapewnienie jej nowoczesnego i zaawansowanego wyglądu i infrastruktury, była częściowa komputeryzacja i automatyzacja. Dotyczyło to zarówno miejsc dostępnych dla klientów, jak i stref bezpieczeństwa, przeznaczonych dla osób upoważnionych.

Rozsuwane drzwi z fotokomórką

automatyczne drzwiPierwszą strefą, jaka miała zostać objęta taką automatyzacją była oczywiście przestrzeń przeznaczona dla klientów. Dotychczasowe drzwi wejściowe miały przede wszystkim zostać zastąpione przez automatyczne drzwi rozsuwane, które miały również być zamontowane w korytarzach biurowych i pomieszczeniach dostępnych dla klientów. Drzwi takie nie były być może żadną nowością, gdyż od wielu lat były używane zarówno w budynkach biurowych jak i w obiektach handlowych, jednak były wygodne, i doskonale sprawdzały się w budynkach które projektowane były z myślą o nowoczesności i futurystycznym wyglądzie. Były one również bardzo proste w obsłudze i łatwe do podłączenia do systemu zabezpieczeń, eliminując konieczność fizycznego zabezpieczania owych drzwi. Zamiast standardowych kluczy używano więc zamków komputerowych, sterowanych z pomieszczenia ochrony. Mimo dość prostej konstrukcji, używającej zwykłych czujników ruchu, te same drzwi mogły zostać użyte do zabezpieczenia przestrzeni zastrzeżonych po sparowaniu z czytnikiem kart dostępowych.

Brak odpowiedniej karty lub niewłaściwe uprawnienia na takowej natychmiast powodowały blokadę drzwi i uniemożliwiały osobie dostęp do pomieszczeń tak zabezpieczonych. Drzwi te mogły być również wykonane z wielu materiałów. Najpopularniejsze były oczywiście odmiany z tworzywa sztucznego, używane w częściach zewnętrznych budynków, aczkolwiek szklane odmiany lepiej sprawdzały się w sekcji biurowej.